Informace o nás

Dne 15.6.2009 jsme název "Chov psů z Bystrovan - CZ" upravili na "Chov zvířat z Bystrovan - CZ" a to z tohoto důvodu: chov psů plemene bobtail  jsme postupně  rozšířili o chov exotického ptactva, minioveček a minikoziček. Všichni naši svěřenci jsou naprosto skvělí a je s nimi legrace. Postupně budeme jejich fotogalerii na těchto www stránkách doplňovat.    

Historie "Chovu psů z Bystrovan-CZ" se mapuje od roku 2007. S  chovem Bobtailů jsme ale započali již v neděli 13.září 2003, kdy jsme si z polské POZNANĚ přivezli malé černobílé štěňátko ISTOTU PIENKNOU FESTIVITAS CANIS, které jsme dali jmého "ODETKA". V té době jsme si vyřídili chovatelskou stanici FCI s názvem BRYKSIANA a zapsali se do jediného BOBTAIL CLUBU Praha v ČR. V průběhu následujících let 2004-2007 jsme absolvovali s Odetkou několik výstav (viz její profil), zkoušku z poslušnosti ZZO, ale také prodělali menší nehodu, při které Odetka přišla o tři přední zuby.  Vzhledem k trvale neutěšené situaci a zklamání z Bobtail clubu V Praze, jsme se rozhodli z něj vystoupit a chovat Bobtaily jen  pro potěšení a radost, a to ve vlastním "Chovu psů z Bystrovan-CZ", který vznikl dnem 1.srpna 2007 získáním živnostenského oprávnění k chovu domácích a zoologických zvířat a poskytování souvisejících služeb. Fenka Adélka se narodila mámě Odetce ve vrhu" A" a to již pod samostaným Chovem psů z Bystrovan-CZ. 

Bobíci jsou tedy od  roku 2003 právoplatní členové naší rodiny, kteří s námi bydlí v rodinném domě s velkou zahradou. Mají svůj pokoj s koupelnou, kde většinou pouze nocují. Přes den mají volný výběh po zahradě, kde tráví své denní odpočinky, nebo hrátky s rodinou. Při nepříznivém počasí jim je k dispozici přístřešek s prostorným psím domkem, kde se sami operativně přesunou a odpočívají. Kromě mě a manželky si dokáží dlouhou dobu hrát s dětmi, ostatními psy, perským kocourem Krytrskem a drůbeží ( i když právě  slepice ani  husy takové nadšení jako fenky nesdílí). Na vycházky chodíme do přírody za naši obec, kde je dostatek různých podnětů, které naše dračice nemohou neproskoumat. Krmení zajišťujeme formou kvalitních a cenově dostupných granulí DELICAN SUPRA PREMIUM LINE, které nakupujeme přímo od výrobce.Veterinární lékař MVDr. Jan Horký je dlouholetým spolehlivým odborníkem, který ošetřuje  fenky přímo v jejich teritoriu. Velmi mírná povaha fenky Adélky, mi jako psychoterapeutovi, dovoluje vykonávat canisterapie např.v domovech důchodců, kam společně s Adélkou moc rádi jezdíme.  Pro velký zájem o štěňátka se snažíme každý rok odchovat alespoň pár čistokrevných štěňátek a udětat tím radost dalším lidem a milovníkům psů tohoto nádherného plemene. Protože zájemců je opravdu mnoho,  bereme nezávazný  záznam během celého roku a dle pařadí v pořadníku dáváme po narození štěňátek i právo výběru. Protože nám jde o kvalitní odchov štěňátek, který je také naší vizitkou, vybíráme si pečlivě  jedince do chovu ( zásadně s PP, nebu u nás odchované), kteří jsou absolutně krevně nepříbuzní a musí splňovat podobné podmínky jako v chovech s PP, tedy fenka i pejsek mají absolvované výstavy, zkoušky z poslušnosti, vyšetření DKK 0/0, Katarakta, PRA neg. a výbornou povahu. Také při prodeji štěňátek dodržujeme všechny zásady prodeje jako v registrovaných chovech, tedy štěňátka  prodáváme čipovaná, s pasem do EU, veterinárně ošetřená s kupní smlouvou, ve které  zaručujeme čistokrevnost a vrácení části peněz v případě úmrtí na skrytou vrozenou vadu. Cena se pohybuje okolo 8-10tis.Kč (což je 1/2 běžné ceny štěňátka s PP), tato cena se určuje  kvalitou štěňátka tj.zbarvení, tělesné parametry, skus zubů..apod.
Naše štěňátka našla své domovy kromě ČR také na Slovensku, v Německu, Rakousku a všichni majitelé jsou s námi v kontaktu, protože jim poskytujeme zdarma celoživotní servis. Pokud máte zájem, i  nezávazně, navštívit náš chov, jste vítáni. Pokud máte zájem o štěňátko, pak velmi děkujeme za důvěru a pevně věříme, že ji nezklameme.