Kniha návštěv

Datum: 18.01.2014

Vložil: A.Bryks - majitel stránek

Titulek: Nyní trocha matematiky

Štěně prodávám za 8-9 tis.Kć. Když odpočítám veterinární ošetření, ČIP a PAS, dále kvalitní krmení, poplatky za krytí psem s PP (tj. 1/6 z ceny štěněte), dále daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění.., nelze opomenout celoroční krmení a péče o feny..., tak končím hrubě v červených číslech... Opravdu žiju na úkor psů velice dobře??? (viz příspěvek níže). Kdybych neměl svoje pořádné zaměstnání, nemohl bych si tak přepychový koníček vůbec dovolit!!!

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2014

Vložil: A.Bryks-majitel stránek

Titulek: Závěrem....

V minulosti jsem měl snahu chovat štěňata s PP, ale vzhledem k poměrům v nejmenovaném klubu to nebylo a doposud není vůbec možné... Kdo nezkusil, tak neuvěří...Bobtaily chovám podle svého nejlepšího vědomí i svědomí a to pro radost sobě a ostatním milovníků tohoto nádherného plemene. Klub a nějaké PP k tomu vůbec nepotřebuji.... Také striktně dodržuji platnou legislativu ČR (smlouvy, záruka, příjmové doklady, daně apod...) Proto všem pisálkům, kteří se neumějí ani podepsat radím, aby svou energii přesunuli tam, kde je to více potřeba... A zájemcům o štěňátka sděluji, že mě mohou kdykoliv navštívit a udělat si obrázek sami.... Tímto tuto nesmyslnou diskusi považuji za uzavřenou. S pozdravem Dr. A.Bryks

Odpovědět

—————

Datum: 19.02.2014

Vložil: Adéla

Titulek: Re: Závěrem....

Jsem na tom úplně stejně s malým plemenem. Ano, já taky zkusila a věřím :) držím Vám palce a přeji mnoho radosti s krásnými štěňaty!

Odpovědět

—————

Datum: 18.02.2014

Vložil: Jana Taubrová

Titulek: Re: Trocha statistiky...

Omlouvám se, ale na toto reagovat musím ...

Za 16 let co vlastním a chovám zlaté retrievery mám v "chovu" také jen tři feny.

První z nich jsme pořizovali jako štěně, bohužel jí nevyšly úplně kyčle a ani povahově není top, proto jsme ji nikdy nekryla, byť podmínky pro chov splnila. Dnes je jí 11,5 let a spokojeně vegetí na gauči. Její pořizovací cena byla 12 000,- Kč.

Druhou fenku jsme pořídili defakto náhodou - vytáhli jsme ji z podobné "čistokrevné bez PP" ... paní měla papírovou fenu, flákala na ní štěňata bez PP. Pak jednou nakryla s PP a zjistila, že je to sakra nevýdělečná záležitost, což s faktem že si dovolila při dalším hárání nezabřeznout zapříčinilo její urychlený odsun. Rok jsme ji dávala dohormady po fyzické a především po psychické stránce, byť na první pohled při předání u původní majitelky nic tak strašně nevypadalo ... U nás již štěňata nikdy neměla, byť byla pořízena cíleně na chov. Po tom čím si prošla sme jí nechali v klidu. Její pořizovací cena byla 20 000,-Kč.

Třetí fenka byla vysněný import ze zahraniční ... zlepšení krve pro chov v ČR. Je krásná, vynikající v povaze, výborná na práci ... přesto jako štěně prodělala virové onemocnění, díky kterému jí jako trvalý následek zůstal úzký pánevní průchod. Tuto skutečnost jsme bohužel zjistili až při prvním porodu, kdy díky tomu musela na císařský řez. Fenka byla proto ihned kastrována, protože každé další krytí by pravděpodobně přineslo stejnou komplikaci. Tudíž měla jedny štěňata, kdy porodila 9 prcků, z nichž jeden kluk zůstal doma. Pořizovací cena této fenky byla 50 000,-Kč.

V našem klubu (stejně jako ve většině chovatelských klubů) vládnou různé poměry, většinou nepříliš příznivé nadšencům, kteří věří v poctivost, zodpovědnost a osobní morálku. Proto část lidí sice je členem klubu, ale chovají si takříkajíc "na sebe" ... defakto klub využívají jen k poskytnutí chovatelského servisu. Ovšem chovat s PP lze i bez členství v klubu, jak jistě víte.

Co se týče Vašeho vyčíslení nákladů, musím se jen smát ... kvalitní krmení je dle mého názoru naprostou samozřejmostí, stejně jako přidávání kloubní výživy (což jsem ve vašem výčtu nikde nenašla). Očkování a odčervení taktéž samozřejmé. Čip a pas mi můžete věřit, že nestojí víc než vystavení PP na jedno štěně. Přesto by mě nenapadlo si do nákladů na chov započítávat krmení a péči o fenu v průběhu roku, protože krmit a starat se o ni musím i když štěňata nemá. A pokud bych vzala jako bernou minci Vaši logiku, pak bych do nákladů musela počítat i poplatky za výstavy a zkoušky, které s fenou v průběhu roku absolvuji. Ovšem co by mě zajímalo, jak dokládáte krycí poplatek, obzvláště pokud Vám feny nechovné a bez PP kryje "kvalitní pes s PP" ... protože pokud je pes kvalitní, bývá uchovněn a pokud je uchovněn, nesmí krýt feny bez PP a nechovné.

Co ovšem považuji za naprostou nehoráznost je Vaše prohlášení, že odběr je do osmého týdne a poté účtujete 1000,- Kč za nadstandartní krmení. Napadá mě otázka, co by jste dělali, kdyby Vám nějaká štěňata zůstala doma třeba do půl roku? Naše miminka šla nejdříve v osmi a půl týdnech (první dvě), další až kolem desátého týdne, aby měla dlouhý kontakt s maminkou, sourozenci a dalšími psy a aby měla dobrou socializaci, poslední dvě štěňátka šla až po třetím měsíci (kvůli zdravotní indispozici majitele) a přesto cena za všechny byla stejná ... holt "můj boj". Takže mi věřte, že chov s PP, pokud se dělá opravdu poctivě, rozhodně není výdělečná činnost.

Nocméně mě napadá jedna otázka a doufám, že mi na ni odpovíte - proč, když jsou Vaše fenky tak kvalitní, proč s nimi nesplníte podmínky k uchovnění a nechováte štěňata s PP, klidně i bez členství v klubu? Pokud to totiž opravdu s plemenem myslíte vážně a chcete ho zlepšovat a být mu přínosem, pak chov bez PP není to pravé. Takhle to bohužel opravdu vypadá, že jediné na čem Vám záleží není kvalita plemene a jeho lepšování, ale Vaše peněženka. Žádná překážka totiž nemůže opravdového nadšence pro plemeno odradit od toho, aby šel za svým cílem a snem.

S pozdravem
Jana Taubrová
Ch. st. Laure Alcar

Odpovědět

—————

Datum: 25.02.2014

Vložil: A.Bryks

Titulek: Re: Re: Trocha statistiky...

Vážená paní Taubrová, normálně se příspěvky nezabývám a nereaguji na ně, ale vzhledem k tomu, že jste se podepsala (což si velmi cením), tak odpovídám... To, že se dá chovat bez členství v klubu dobře vím, ale věřte mi, že jsem to i pár let zkusil (jako člen), ale opravdu pro děsivé poměry a obrovské vzájemné neshody to vůbec nešlo ( a já nemám zapotřebí ty lidi vídat ani jako nečlen).... Moje feny jsou (a věřte tomu nebo ne..) po rodíčích s PP, jsou plnochrupé, mají vyšetřenu DKK, Kataraktu, jedna měla dokonce zkoušky ZZO apod. Psy na krytí, které si vybírám jsou také vždy s PP a mají ta stejná vyšetření (poznáte to i na tom, že nemám v chovu téměř žádnou nežádoucí flekatost..). Nezajímá mě zda jsou uchovnění či nikoliv ( zajímají mě PP a zdravotní testy)...Dále pokud Vy nepočítáte do nákladů krmení a výstavy apod. tak je to Vaše věc, ale já za krmení platím (nekradu ho) a to docela dost peněz protože kmím řadou supra. Takže když mě nařkli v předchozích příspěvcích, tak jsem jen matematicky demostroval, že na 5 vrzích za 11 let chovu jsem oparvdu nemohl zbohatnout!!! A co se týká účtování přípaltku po 8 týdnu života štěněte, tak mám nemalé zkušenosti, že si zájemci štěně zamluví, pak si jedou na dovolenou, pak mají pracovní záležitosti a nakonec jej po 10 týdnu odřeknou (nebo se zapírají) a já jiné vážné zájemce tímto ztrácím. Domnívám se, že tyto podrazy jsou také na mě dělány záměrně ze strany členů klubu, kteří se snaží mi záměrně štěňata zadržovat. Proto vybírám za štěňátko zálohu a účtuji tento polatek po 8 týdnu, který má pouze psychologickou úlohu a jasně mi generuje vážné zajemce a eliminuje ty, kteří to jen zkouší, co vydržím. Závěrem, Vám chci také sdělit, že nikdy nekryju fenky, pokud nemám alespoň 5 čekatelů v pořadníku a to jen proto, aby se nestalo, že moje štěňátka, které čipuji a ošetřuji smlouvou.., nezůstali bezprizorní někde, kde jim nebude dobře. Ikdyž tomu asi nevěříte, ale i mezi chovateli bez PP se najdou lidé, kteří to myslí s chovem upřímně, jen nemají chuť se stýkat s lidmi, kteří jim absolutně nic neříkají. Když se nad tím logicky zamyslíte, tak musíte přijít na to, že pro peníze to opravdu nedělám, protože na štěňatech s PP bych vydělal daleko víc peněz, dělám to opravdu jen jako koníčka a dělám to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (bohužel tedy pro Vás bez PP)... Děkuji za Váš příspěvek a přeji hodně úspěšný chov. S pozdravem Dr. Antonín Bryks

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2020

Vložil: Martina

Titulek: Re: Re: Trocha statistiky...

Vůbec Vás paní Taubrová nechápu. Proč se tady do pana Bryksyho navážíte. Píšete, jaké jste sama měla problémy s fenkami i s PP. Tak, jak je vidět kvalitu a zdraví Vám 100% nezaručí nic. A myslím, že kdyby to pan Bryksy dělal špatně, tak už by tam dávno měl kontrolu z jistých úřadů. Každopádně chvála lidí, co mají od něho štěňata, mluví za vše. Taky si myslím, že si každý může dělat, co chce, pokud to není protizákonné. Což u pana Bryksyho není. Sama jsem se pokoušela chovat Bobtaily s PP a díky přístupu a poměrům lidí v klubu, jsem to rychle vzdala. Takže pana Bryksyho naprosto chápu.

Odpovědět

—————

Datum: 09.09.2014

Vložil: Mates

Titulek: Re: Trocha statistiky...

Ano jedná ... a proč?? Ano vesměs slyšíme o množírnách, kde mají spoustu fen v nevyhovujících podmínkách a kříží se tam všechno se vším. Ale pojem množení znamená i "produkování" bezPP psů!!! Vy jste jen na začátku, mají vaše fenky potřebná vyšetření, která jsou žádoucí do chovu? Mají tato vyšetření i psi, kteří nakrývají vaše fenky?? Odpovídají standardu?
A dále jsou tu majitelé vašich odchovů, krom rodného listu, kde máte napsáno, matka s PP, otec s PP. Jasné matku si tak nějak mohou zjistit, odkud pochází a pod, ale je budoucím majitelům prozrazeno, o jakého psa se jedná???
Nějaký majitel vašeho odchovance se rozhodne, že chce na svém bobíkovi potomky ... hmm a pak tu může nastat problém, jak se dozví, jestli ten či ten není příbuzný?
A jsme tedy u toho, množka jak vyšitá, kde jste na začátku vy a pokračují ve vašich stopách váš odchov, kde se vlastně nakonec už nebude vědět, kde to začalo

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2020

Vložil: Martina

Titulek: Re: Re: Trocha statistiky...

Vy jste asi blázen. Víte, co znamená pojem množírna? Možná by jste měl soustředit svoji energii někam jinam, kde je to potřeba. Asi máte Bobtaila s PP, jinak si to neumím vysvětlit. Je smutný, že Ti, co mají Bobtaila s PP, útočí na lidi, co mají Bobtaila bez PP. Pořád je to BOBTAIL.

Odpovědět

—————

Datum: 17.01.2014

Vložil: Táňa

Titulek: bobiškove

Dobrý den,máte nádherné pejsanky,já mám také dva,nic si nedělejte z těch pomluv od lidí, kteří se neumí ani podepsat,já jsem svůj blok zrušila, taky mě někdo neustále urážel. Držím Vám pesticky a přeji Vaším pejskum zdravicko!Táňa

Odpovědět

—————

Datum: 06.01.2014

Vložil: Ann

Titulek: Množírna??

Nějaký pitomec, co vůbec neví jak vypadá skutečná "množírna" vyvěsil vaše stránky na facebook..to jen aby jste věděli, proč se po 5 letech chvály ve Vaší knize návštěv, objevilo několik hloupých příspěvků.

Odpovědět

—————