Kniha návštěv

Datum: 25.02.2014

Vložil: A.Bryks

Titulek: Re: Re: Trocha statistiky...

Vážená paní Taubrová, normálně se příspěvky nezabývám a nereaguji na ně, ale vzhledem k tomu, že jste se podepsala (což si velmi cením), tak odpovídám... To, že se dá chovat bez členství v klubu dobře vím, ale věřte mi, že jsem to i pár let zkusil (jako člen), ale opravdu pro děsivé poměry a obrovské vzájemné neshody to vůbec nešlo ( a já nemám zapotřebí ty lidi vídat ani jako nečlen).... Moje feny jsou (a věřte tomu nebo ne..) po rodíčích s PP, jsou plnochrupé, mají vyšetřenu DKK, Kataraktu, jedna měla dokonce zkoušky ZZO apod. Psy na krytí, které si vybírám jsou také vždy s PP a mají ta stejná vyšetření (poznáte to i na tom, že nemám v chovu téměř žádnou nežádoucí flekatost..). Nezajímá mě zda jsou uchovnění či nikoliv ( zajímají mě PP a zdravotní testy)...Dále pokud Vy nepočítáte do nákladů krmení a výstavy apod. tak je to Vaše věc, ale já za krmení platím (nekradu ho) a to docela dost peněz protože kmím řadou supra. Takže když mě nařkli v předchozích příspěvcích, tak jsem jen matematicky demostroval, že na 5 vrzích za 11 let chovu jsem oparvdu nemohl zbohatnout!!! A co se týká účtování přípaltku po 8 týdnu života štěněte, tak mám nemalé zkušenosti, že si zájemci štěně zamluví, pak si jedou na dovolenou, pak mají pracovní záležitosti a nakonec jej po 10 týdnu odřeknou (nebo se zapírají) a já jiné vážné zájemce tímto ztrácím. Domnívám se, že tyto podrazy jsou také na mě dělány záměrně ze strany členů klubu, kteří se snaží mi záměrně štěňata zadržovat. Proto vybírám za štěňátko zálohu a účtuji tento polatek po 8 týdnu, který má pouze psychologickou úlohu a jasně mi generuje vážné zajemce a eliminuje ty, kteří to jen zkouší, co vydržím. Závěrem, Vám chci také sdělit, že nikdy nekryju fenky, pokud nemám alespoň 5 čekatelů v pořadníku a to jen proto, aby se nestalo, že moje štěňátka, které čipuji a ošetřuji smlouvou.., nezůstali bezprizorní někde, kde jim nebude dobře. Ikdyž tomu asi nevěříte, ale i mezi chovateli bez PP se najdou lidé, kteří to myslí s chovem upřímně, jen nemají chuť se stýkat s lidmi, kteří jim absolutně nic neříkají. Když se nad tím logicky zamyslíte, tak musíte přijít na to, že pro peníze to opravdu nedělám, protože na štěňatech s PP bych vydělal daleko víc peněz, dělám to opravdu jen jako koníčka a dělám to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (bohužel tedy pro Vás bez PP)... Děkuji za Váš příspěvek a přeji hodně úspěšný chov. S pozdravem Dr. Antonín Bryks





Zpět na diskuzi